Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | İletişim |                                                                                      

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL ELAZIĞ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI

İSTANBUL ELAZIĞ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI

Kategori  Kategori : ELAZIĞ DIŞINDA FAALİYET GÖSTEREN DERNEKLER
Yorumlar  Yorum Sayısı : 2
Okunma  Okunma : 2881
Tarih  Tarih : 19 Aralık 2009, 14:12

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

vakfın web sitesi


www.elazigvakfiistanbul.com

1987-1988 yıllarında Elazığlılar Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri olan (Yetkin Gündüz, Yılmaz Yardımcı, Kemal Altaş, Melih Boydak, Tuncay Öktem, Fatih G. Kısaparmak, Coşkun Demirhan, Erdem Sayılı, Celal Erdem, Gültekin Öziş, Metin Aydın) kişilerle vakfın kurulmasına karar verdiler.
 
 Metin Şekercioğlu, Nevzat Özgül, Kemal Altaş, Tuncay Öktem, Melih Boydak, Tekin Aydın ve Yılmaz Yardımcı’dan oluşan heyet vakfın tüzüğünü günlerce araştırmalar ve müzakereler neticesinde hazırladılar ve netice de vakfın kuruluşu 1990 yılında resmi gazetede yayınlanarak tescil edildi.

 Kanun gereği vakfın kurulması için ya peşin para veya üzerine kayıtlı mülk olması gerekli idi.

 Dernek tarafından alınmış olan Fındıkzade Akkoyunlu Sok.No:16 da ki binayı vâkıfa devretmeye karar verildi. O zamanki dernek başkanı Selahattin Çiçek tapuya gelerek Vakıf Başkanı Kemal Altaş’a tapuda devir işlemini gerçekleştirmiştir.

 Binanın alınmasında, onarılmasında ve bugünkü hale gelmesinde hemşerilerimiz ile katkıları en çok Tuncay Öktem, Kemal Altaş, Melih Boydak ve Yılmaz Yardımcı’nın çok büyük gayretleri olmuştur.

 Böylece vakıf kurulmuş ve ilk Genel Kurul yapılarak başkanlığa Kemal Altaş getirilmiştir. Daha sonra sırası ile Mehmet Turgut Özcan, 2. defa Kemal Altaş, Yetkin Gündüz ve son olarak başkanlığa Ali Özcan ve ekibi devralmıştır.

 Bu zaman zarfında Tuncay Öktem kesintisiz 12 yıl vakfın sekreterliğini üstlenmiştir.

 Nice uzun yıllar hizmete devam dileklerimizle.


 Aşağıdaki formu doldurak Yorum Yapabilirsiniz

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

hüdaverdi türk [ 01 Eylül 2012, 00:46 ]
mimarsinan üniversitesinde üçüncü sınıfa geçtim şimdiye kadar kanatim sayesinde az bir mebla ile eğitimimi sürdürdüm fakat bu sene yaptığım birikmlerde bitince çok ciddi bir sıkıntı içerisindeyim,eğititimi dondurma tehlikesiyle karşı karşıyayım lütfen yardım edebilirseniz az da olsa destek olmanız dileğiyle hüdaverdi türk(05383710045)
vedat TOPRAK [ 21 Ağustos 2011, 22:27 ]
Ben vedat toprak.Elazığ karşıyaka lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeniyim.bu yıl karşıyaka mahallesinde oturan ve maddi durumu çok zayıf olan iki öğrencim istanbuldaki üniversiteleri kazandı.Ersin çiftçi,yıldız ünv.mimarlık. Mehmet DEMİR,YILDIZ ÜNV. Elektrik elektronik.kazandılar.çocukların maddi durumlarını araştırabilirsiniz.bu çocukların okuyabilmesi için acilen bursa ihtiyaçları var.burs verme imkanınız varsa kesinlikle tam hakedileceğine emin olabilirsiniz.cevabınızı bekliyorum.telefonum:505 2285616

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

ELAZIĞ DIŞINDA FAALİYET GÖSTEREN DERNEKLER

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Kampanyamızı Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

Tüm Hakları Marmara Elazığlılar Derneği'ne Aittir. Acıbadem Caddesi Gayretli Sokak Demirciler Apt No:20/2 Daire 8 Acıbadem-Üsküdar/ İstanbul (E-5 Karayolu Üzeri Acıbadem) 0216 34 000 23
RSS Kaynağı